Aj takto sa dá pomáhať

Autor: Mária Hullová | 2.11.2014 o 16:33 | (upravené 12.11.2014 o 10:45) Karma článku: 4,43 | Prečítané:  537x

Po čase som zistila, že ľuďom v núdzi chýbajú základne informácie o tom, kde sa môžu so svojím problémom obrátiť. Rozhodla som sa vytvoriť na facebooku skupinu Skupinová sociálna práca, ktorá je zameraná nielen na sociálne poradenstvo, ale aj na riešenie domácich problémov, bývania či pomoc potravinami, lebo každý niečo vie, každý má skúsenosť a každý môže niečo odovzdať.......

Som absolventom Vysokej školy zdravotníctva a sociálnej práce a poskytujem základné sociálne poradenstvo cez sociálnu sieť. Po čase som zistila, že ľuďom v núdzi chýbajú základne informácie o tom, kde sa môžu so svojím problémom obrátiť. Rozhodla som sa vytvoriť na facebooku skupinu Skupinová sociálna práca, ktorá je zameraná nielen na sociálne poradenstvo, ale aj na riešenie domácich problémov, bývania či pomoc potravinami, lebo každý niečo vie, každý má skúsenosť a každý môže niečo odovzdať. Pretože pomôže a dá nie ten kto má, ale kto chce pomôcť. Niekedy stačí aj dobré vľúdne slovo. Viem aj to, že ľudia skúšajú a tvária sa, že pomoc potrebujú a pri tom to tak nie je a preto administrátori skupiny spoločne po porade určia, komu bude materiálna pomoc poskytnutá. Materiálna pomoc je uprednostňovaná členovi skupiny, ktorý rieši svoj problém a aktívne sa podieľa na vzájomnej pomoci a podpore členov skupiny. Pomáhame si aj sprevádzaním na súdy či morálnou podporou v napätých situáciách.V skupine využívame skúsenosti, poznatky a vzájomné poradenstvo členov skupiny, ktorí majú podobné problémy (napr. nezamestnanosť, rozvod, exekúcia, výživné). Člen skupiny si môže vybrať z viacerých názorov z príspevkov od iných členov.Ide o zavedenie skupinovej sociálnej práce na sociálnej sieti.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Jeden za všetkých, všetci za jedného. Čo má Kaliňák s tromi mušketiermi

Dom, v ktorom býva minister vnútra Robert Kaliňák, je pomenovaný podľa Aramisa z Troch mušketierov. Susedmi sú Athos a Porthos.


Už ste čítali?